SCÉNÁŘ.cz Jak napsat scénář Moje scénáře Diskuze Inzeráty Odkazy Kontakt
Osnova Jak napsat scénář: TELEVIZNÍ (A/V) verze Rejstřík
  1. Rozdíl mezi televizním a filmovým scénářem
  2. Způsob psaní
  3. Důležité rady
Diskuze
3. Důležité rady

Zajímavé odkazy

Televizní scénáře ke stažení naleznete v naší databázi, která obsahuje ukázky i kompletní scénáře již zrealizovaných filmů České televize.

Přečtěte si knihu Jak napsat dobrý scénář od Syda Fielda.


8. prosince 2009 vyšel třetí díl publikace Tvůrčí psaní pro každého autorky Markéty Dočekalové, který je věnován přímo televizní tvorbě.

Tvůrčí psaní 3 Anotace: Tvůrčí psaní pro každého III je dalším z titulů, který navazuje na úspěšnou řadu učebnic "TVŮRČÍ PSANÍ PRO KAŽDÉHO" a tentokrát se zaměřuje na tvůrčí psaní pro televizi. Na českém trhu dosud neexistuje učebnice, která by zájemce o televizní tvorbu tak detailně seznamovala s prací televizního scenáristy, a to ze všech různých úhlů pohledu. Učebnice je rozdělena na tři základní části - na část "Co je to televize", kde se čtenáři seznámí nejen s profesí scenáristy, ale se všemi dalšími důležitými zákonitostmi fungování televize, dále na část zvanou "tvorba dramatická" a na část zvanou "tvorba zábavná". Ve druhé ze jmenovaných částí se čtenáři dozvědí, jak funguje psaní televizních scénářů pro filmy a televizní seriály, a to od prvotního nápadu, až po finální realizaci. Nesmírně cenná je zejména ta část, která se velmi detailně věnuje televizní seriálové tvorbě, protože tato problematika zatím nikdy ještě nebyla v žádné české učebnici zpracována. Třetí jmenovaná část se naopak věnuje oblasti televizní zábavy, tedy psaní scénářů pro nejrůznější zábavné pořady, pro soutěžní pořady (tzv. game show) apod. Nechybí samozřejmě informace o tom, jak své scénáře nabízet apod. Zdroj: Grada.cz


Pokud to se scenáristikou myslíte vážně, můžete se přihlásit do kurzů scenáristiky na stránce www.scenare.cz.

Hotový televizní scénář můžete nabídnout třeba ve výběrovém řízení České televizi.Poznámka: Pokud narazíte na jakoukoliv nesrovnalost, nebo pokud máte jakýkoliv dotaz či připomínku, pošlete mi svůj vzkaz na mail nebo ho napište do Diskuze.

Tento článek slouží především jako doplnění informací k článku Jak napsat scénář: literární filmový.
Všechna práva vyhrazena. FILMOVANI.cz
jméno autora
C
číslování str.
D
dialog
E
exteriér
I
interiér
N
nadpis
O
obraz
okraje
P
písmo
postava
S
scéna
T
tv film
V
vazba sc.
Z
zvuk
FILMOVÁNÍ.cz
SCENAR.cz | Všechna práva vyhrazena. | FILMOVANI.cz